Schodołazy kroczące

 

Sano Liftkar Outdoor 

 

 Całkowicie zintegrowany system jezdny PT Outdoor pozwala osobom z problemami w poruszaniu się osiągnąć nową jakość. Wyposażony jest w wygodne siedzenie i podłokietniki. Te schodołazy są bardzo łatwo manewrowalne.Mocna konstrukcja dla dużej stabilności. PT Outdoor posiada duże niebieżnikowane koła i szerszą oś kół dla zapewnienia większej stabilności na zewnątrz. Teraz bez problemu możesz pokonać schody i nierówności na zewnątrz czy zostać zwiezionym na dół. 


W schodołazie Liftkar PT koła hamujące aktywują system hamulcowy znajdujący się w kole głównym. Przechylanie schodołazu wolno do tyłu aktywuje hamulce, więc nie ma ryzyka, że Liftkar odjedzie z tobą podczas zjeżdżania po schodach.
 

Dane techniczne :

 

  • waga całkowita 34,3 kg
  • całkowita wysokość 1130 mm
  • całkowita szerokość 505 mm (wraz z podłokietnikami)
  • całkowita głębokość 675 m (600 mm z siedziskiem i opuszczonymi podłokietnikami)
  • przestrzeń wymagana na półpiętrze 0,8 x 0,9 m
 
Sano Liftkar PT Uni 

 Schodołazy przeznaczone do transportu po schodach osób poruszających się na wózkach inwalidzkich . Jest to szybsze rozwiązanie, a do tego nie wymaga nakładu pracy przy przenoszeniu osoby. O wiele lepiej nadaje się też do transportów na zewnątrz — np. do lekarza, czy znajomych. Wyróżniamy dwa typy liftkara PT-UNI: 130 i 160. 130 przeznaczony jest dla przenoszenia osób, które nie ważą więcej niż 130 kg i odpowiednio, 160 przeznaczony jest dla osób które nie ważą więcej niż 160 kg. W obu przypadkach podana jest waga całkowita wraz z wózkiem. Liftkar PT-UNI to innowacyjne rozwiązanie, które ma ułatwiać życie osobie niepełnosprawnej, ale też jej opiekunowi.


 Idealny na schody zabiegowe !!!

Dzięki niemu transportowanie po schodach osoby na wózku stanie się o wiele prostsze i co bardzo ważne — lekkie. W używanie schodołazu nie trzeba wkładać dużo siły fizycznej i można to robić w wygodniej pozycji stojącej. Liftkar PT-UNI zasilany elektrycznie, w zestawie jest także bateria i zasilacz. Jednorazowo akumulator może pokonać, w zależności od wagi osoby przewożonej, od 300 do 500 schodów. Stopnie mogą mieć aż 22 cm wysokości jeden. Operuje się nim za pomocą przycisku „góra-dół”. Przyciski umieszczone są w obu raczkach, tak aby wózek był równie wygodny w obsłudze dla osób prawo i leworęcznych. Liftkar PT-UNI ma ergonomiczny uchwyt, który można dostosować do wzrostu osoby go prowadzącej. Jego raczki pokryte są materiałem antypoślizgowym, zapewniając bezpieczeństwo osoby transportowanej. W tym samym celu wprowadzono nowy system hamulcowy, który działa po pokonaniu długości każdego stopnia — jest to zapewnienie, że liftkar nie ruszy sam do przodu. Liftkar PT-UNI to schodołaz kroczący. Po schodach porusza się za pomocą wyciąganych wypustek, które przypominają stawianie kroków. Transport na nim odbywa się w lekko pochylonej do tyłu pozycji. Osoba transportująca ma do dyspozycji wbudowany system z czujnikiem równowagi, który sam da znać, gdy liftkar osiągnie niepożądany kąt przechylenia, Dzięki temu transport jest płynny i komfortowy dla osoby przenoszonej. PT-UNI są to bardzo lekkie modele, które tak jak większość liftkarów można rozebrać na 3 moduły, co bardzo ułatwia jego transportowanie. Jest to wyjątkowo istotne, gdyż ten konkretny schodołaz jest szczególnie polecany w transportowaniu poza domem. Świetnie się sprawdza na schodach aglomeracji miejskich.