TAŚMY TAPINGOWE

 Taśmy

TAŚMY TAPINGOWE 5 cm to uniwersalna taśma do aplikacji dynamicznych dla niemal wszystkich aplikacji.

Wymierne rezultaty w terapii osiąga się jedynie poprzez odpowiednie naklejenie taśmy na skórę.

  • 100% bawełny. Jest elastyczna i odporna na wodę, pozwala na swobodną pracę z tkankami miękkimi, nie ograniczając ich ruchomości. Umożliwia swobodne oddychanie skóry oraz odprowadza wilgoć
  • Jednostronnie pokryta jest wysokiej jakości klejem akrylowym, uaktywniającym się pod wpływem ciepła, nieuczulającym i mało drażniącym.
  • Falisty kontur kleju pokrywającego taśmę zapewnia lepsze przyleganie do skóry, większe możliwości manewrowania taśmą w czasie nakładania aplikacji oraz zwiększenie uwalniania ciepła i wilgoci z powierzchni ciała.
  • Nie zawiera lateksu. Taśma kinesiology naklejona jest na podkładowy papier z 15% naciągnięciem, po odklejeniu od niego może być rozciągnięta o 50%-60% swojej wyjściowej długości.
  • Jej grubość i masa zbliżone są do parametrów skóry, posiadają również zbliżone do niej możliwości elastyczne – dlatego jest tolerowana przez większość pacjentów.
  • Rozciąga się tylko wzdłuż osi długiej i nie ogranicza ruchomości tak jak w przypadku konwencjonalnej taśmy sportowej. Może jednak być stosowana podobnie jak ona, gdy zastosuje się naciągnięcie większe niż 75%.
  • Ze względu na swoją budowę i właściwości po około 10 minutach od założenia aplikacji pacjent nie powinien odczuwać jej obecności na skórze.
  • Taśma naklejona na skórę zachowuje swoje właściwości elastyczne od 3 do 5 dni
  • Po odklejeniu taśmy klej nie pozostawia śladów na skórze.

 

 

 TAPE SZTYWNY  3,8cmx13,8m
 
Opis produktu
Tape sztywne jest najlepiej sprzedającą się sportową samoprzylepną taśmą. Z doskonałymi właściwościami przyczepności i wytrzymałości taśmy stały się wyborem lekarzy, fizjoterapeutów oraz sportowców. Taśma jest wybielona z hipoalergicznym klejem oraz na bazie tlenku cynku.
 
Właściwości:
– Ząbkowane krawędzie – poprawia przyczepność na krawędziach oraz ułatwia nakładanie
– Klej na bazie tlenku cynku
– Wybielona i miękka tkanina o wysokiej jakości splocie
– Nawinięta do samego rdzenia
– Niealergiczna (nie zawiera latexu)
Kiedy używać?
Tape jest idealny do zapobiegania i leczenia skręceń.
Bardzo często stosowana przez piłkarzy do owijania getrów.
Taśma z bardzo szerokim zastosowaniem wspierającym więzadła palców, nadgarstka, łokcia, barku, kolan (również wspieranie rzepki), kostki.
Używana we wszystkich dyscyplinach sportowych gdzie istnieje ryzyko kontuzji.
Zastosowanie:
Piłka Nożna, Piłka Ręczna, Piłka Siatkowa, Rugby, Football Amerykański, Koszykówka, Hokej, Boks i wiele innych gdzie istnieje ryzyko kontuzji. W fizjoterapii – terapia manualna.
Jak to działa?
Taśma EX25 Pro-White dzięki swoim doskonałym właściwościom zapewnia wsparcie oraz lepszą stabilizację stawów, zmniejszając ryzyko kontuzji.
Według ACT (Certified Athletic Trainer) w USA oraz wielu Terapeutów Sportowych w Polsce są to produkty najwyższej jakości. Taśmy stosowane w klubach sportowych oraz gabinetach.
Produkt w 100% oryginalny, wyprodukowany w USA.